Hedef'e Adım Adım-1


2017 hedeflerimi belirlerken ne kadar hayal perest olduğumu şimdi daha iyi anlıyorum. Hedeflerim, önüme çıkan engeller ve aşma şekillerimi liste olarak paylaşıyorum.

Öncelikle 2017 takvimime kesinlikle uyamadım. Bunu kabul ediyorum.

30 Barfiks çekebilme hedefini tam olarak neye göre koydum bilmiyorum ama hedefi koymadan önce etrafımda hiç barfiks çekebileceğim bir yer var mı diye kontrol etmediğimi farkettim. Yaklaşık bir ay kadar barfiks çekebileceğim bir alan aradım. Fakat bulamadım. Bunun üzerine, diğer spor faaliyetlerini de gerçekleştirebilmek amacıyla, bir spor salonuna yazıldım. Bir aylık bir çalışma sonucunda diyebilirim ki, 30 barfiks ciddi bir konu. Ben henüz bir tanedeyim. 30 dakika aralıksız koşma'nın 15 dakikasını tamamladım. Şınavda da zorlanmadan 30 tanesini halledebiliyorum.

Gitar çalma konusu: Mesai saatlerinin belirsizliğinden ve günümün büyük bir çoğunluğunu ofiste geçirdiğim için, arkadaşımdan almış olduğum elektro gitarı ofise taşıdım. Ofiste molalarımı onunla değerlendiriyorum. Patronun gitarı çalabiliyor olması, motivasyonumu sürekli tazeliyor. Henüz ritim atma aşamasını tam olarak geçebilmiş değilim. Bunun bir süreç olduğunu biliyorum.

Matematik konusunu henüz gündeme alamadım ama bir kitap aldım. Kitaba sadık kalarak devam edeceğim.

Kitap okuma konusunda 36 kitabı geçeceğimi tahmin ediyorum. Okuduklarıma dair paylaşımları da yine blog üzerinden yapacağım.

Video çekme konusunda, bir kaç girişimde bulundum. Işık, ses sorununu henüz halledemediğim için beklemeye aldım.(Bu tamamen paraya endeksli bir durum)

Bir hedef koyduğunuzda ve hedeflerinize dair notlar tutmaya başladığınızda zamanın ne kadar da hızlı geçtiniğini bir kez daha farkediyorsunuz. Sağlıcakla kalın.

Yorumlar

Popüler Yayınlar