Biraz Ondan Biraz Bundan

Sevgili Blog ve Blog Okuyucuları,

Artık biliyorum ki yalnız değilim siteye girip çıkanlar oluyor. Google amca artık az çok bizi biliyor. Fakat ben nasıl bir konu anlatımı yapıyorsam, kimseden ne olumlu nede olumsuz bir yorum alıyorum. İyi bir şey mi kötü bir şey mi bir türlü anlayamadım hani. Neyse biz bugün ki konuşma konumuzdan bahsedelim. Bugün size bir kitap ve bir filmden bahsedeceğim. O da nereden esti tarzında sorular gelebilir. Şöyle izah edelim ben bu filmi izledim ve kitabı okuyorum hepsini de beğendim tabi bir de bloga uzun zamandır bir şeyler yazmamış olmanın sıkıntısı var. Nedendir bilinmez.

Kitap ile girişimizi yapalım kitabımızın adı :Bilgelik Hikayeleri gerçekten anlatılmaz yaşanır denilebilecek bir kitap. Kitabı okurken kendinizi kaybediyorsunuz, gözleriniz sulanıyor, yanıyor ve hatta pancar gibi kızarıyor fakat kitabı elinizden düşeremiyorsunuz. Neden mi çünkü o sayfalar arasında ya bir tanıdığınızı buluyorsunuz ya da aynada ki yansımanızı. Tamamen hayatın içinden kopup gelen bu kitabı hazırlayan Cevdet KILIÇ’a sonsuz teşekkürlerimi iletiliyorum. Bu kitap sayesinde hayata bakış açınız değişecek. Belki bazı hatalarınızı anlayacak belki de hiç fark edemediğiniz erdemlerinizi keşfedeceksiniz. Eğer ne okumalıyım diyorsanız Bilgelik Hikayeleri tam sizin aradığınız şey. Şunu da atlamak istemem bu kitap sizi hep düşüncelere sevkedecek sanmayın. Bilgile kişilere yöneltilen sorular karşılığında verdikleri cevapları öğrenince yüzünüzde tebessümler oluşacak. Vay be diyebileceksiniz.

Sıra geldi filmimize Marley & Me den bahsedeceğiz.

Gerçekten duygusal sayılabilecek ve içerisinde mesajlar taşıyan bir film.- Ben bunu alt yazısız olarak İngilizce seyrettim tabi haliyle bir çok kısmı kaçırdım ama gene de anlaşılıyor.-ingilizceyi geliştirebilmek için bu yöntemi kullanıyorum. Hatta bazen İngilizce filmi İngilizce alt yazısı ile birlikte izliyorum o zaman da Kelimelerin okunuşunu öğrenmiş oluyorum. evet uzun bir cümle oldu-Hınzır bir köpeğin hikayesi ve aile içerisinde ki yerinden bahseden bu filmin köpek sahibi olan kişilerde nasıl bir etki bırakır bilemiyorum ama güzel bir film. Az biraz da duygusal hani yalan olmasın bir ara gözlerim sulandı.
Tekrar görüşmek üzere…

Yorumlar

Popüler Yayınlar